Norske jordbær: På gården i Flåbygd kan du nå få årets første norske jordbær. Knut Harald Semb (38) holder fremt et eksemplar.
Rett fra åkeren: Gulli Leikvoll har tatt turen fra Sveinseid for å sikre seg årtes ferske jordbær. Her får hun en kurv fra Oddlaug i gårdsbutikken i Flåbygd. På benken har vi Amanda Semb på tre år.
Gårdsbutikk: Familien Semb har samtidig med gårdsdriften en egen butikk. De flotte lokalene gir en klar nostalgisk følelse og er selvbetjent når de selv ikke har anledning til å være der.

Har Knut Harald de beste bærene?

I Flåbygd kan du nyte av årets første kurver med norske jordbær. Knut Harald Semb (38) satset stort på jordbær for to år siden og det har vært en suksess så langt. Samtidig har han faste leveringer til de mest eksklusive matvarebutikkene i Telemark.

Publisert Sist oppdatert

For to år siden sto anlegget for dyrkning av jordbær i ranker, én meter over bakken, klart. Bærene er av en ny sort som heter «Murano», som er ideell for denne typen dyrkning og som blomstrer hele sommeren.

Velg hvordan du vil lese oss

5 uker for 5 kroner

Deretter 139,- per måned.
Ingen binding.

Kjøp her

Se flere
tilbud

Klikk her

Powered by Labrador CMS