Julemarked på Lunde bygdetun (alle foto: privat).
Julemarked på Lunde bygdetun (alle foto: privat). Bilde 1 av 4
En bålpanne sikret muligheten til å få varmet seg litt i den skarpe høstluften.
En bålpanne sikret muligheten til å få varmet seg litt i den skarpe høstluften. Bilde 2 av 4
Julekranser var et av produktene man kunne få tak i på søndagens marked.
Julekranser var et av produktene man kunne få tak i på søndagens marked. Bilde 3 av 4
Flere salgsboder, blant annet husflidslagets egne lokket folk til julemarked på bygdetunet.
Flere salgsboder, blant annet husflidslagets egne lokket folk til julemarked på bygdetunet. Bilde 4 av 4

Se bilder fra julemarkedet på Lunde bygdetun

Søndag arrangerte Lunde sogelag og Lunde husflidslag julemarked på Lunde bygdetun. Det er andre gang markedet arrangeres på bygdetunet.

I 2019 ble det første julemarkedet på Lunde bygdetun arrangert i et samarbeid mellom husflidslaget og sogelaget. Tanken var å få til mer aktivitet på tunet og håpet var et årlig arrangement. I fjor måtte arrangementet avlyses grunnet pandemien, men søndag var det endelig klart for julemarked igjen. Bygdetunet kunne by på salgsboder og lotteri, samt servering av blant annet vafler og gløgg.

Slik så det ut da markedet ble arrangert for første gang i 2019. Da lå snøen på bakken. FOTO: Hege Dorholt

Sist markedet ble gjennomført lå snøen på bakken, men i år ble julemarkedet i stedet badet i sol og mange fant veien til bygdetunet også denne gang.

Pynter opp tunet til julemarked